flaga Polski flaga Wielkiej Brytanii
tekst

Blog

Cover Image

Na specjalne zamówienie. Indywidualne skrzynki na listy jako ozdoba posesji

Właściciele domów jednorodzinnych zobowiązani są do posiadania skrzynek na listy. Zdarza się, że dostępne w sklepach skrzynki nie spełniają oczekiwań właściciela posesji. Nie pasują do jej ogólnego wyglądu. W takiej sytuacji może on zamówić indywidualną skrzynkę na specjalne zamówienie.

Więcej

Cover Image

Sposoby zabudowywania zaworów hydrantowych

Dostarczanie wody gaśniczej na znaczne wysokości w budynkach odbywa się przez piony wodociągowe wyposażone w zawory hydrantowe. Dzięki nim strażacy nie muszą rozciągać linii wężowej po klatce schodowej lub po elewacji. To skutkuje mniejszą szansą na jej rozerwanie wywołane ciężarem wody w wężu lub zbyt dużym ciśnieniem.

Więcej

Cover Image

Rodzaje pojemników na ulotki i reklamy

Ulotki i reklamy w przestrzeni publicznej wymagają zorganizowania odpowiedniego sposobu ich ekspozycji. Jednym z dyskusyjnych form kolportażu ulotek w miejscach takich jak klatki schodowe, przychodnie lekarskie i specjalistyczne jest pozostawianie ulotek „luzem” na parapetach, czy też wkładanie ich do skrzynek na listy, co słusznie spotyka się z niezadowoleniem mieszkańców. Jako producent skrzynek na listy oraz różnego rodzaju mebli z metalu odpowiadając na potrzeby rynku, rozpoczęliśmy produkcję pojemników na ulotki reklamowe. Dziś im poświęcamy ten wpis. Dlaczego pojemniki z metalu nie z pleksi? Podpowiemy też czym kierować się w wyborze rodzaju pojemników na ulotki?

Więcej

Cover Image

Idealne do warsztatu. Cechy dobrych szafek narzędziowych

Praca w warsztacie powinna być uporządkowana. Dotyczy to szczególnie narzędzi, które powinny być ułożone zgodnie ze swoim rozmiarem oraz przeznaczeniem. Każdy pracownik warsztatu będzie wtedy wiedzieć, gdzie szukać narzędzia niezbędnej naprawy. Podpowiadamy, jak wybrać dobrą i funkcjonalną szafkę narzędziową.

Więcej

Cover Image

Szafki ubraniowe jako niezbędne elementy pomieszczeń socjalnych

Zgodnie z zasadami określonymi w przepisach BHP różnego rodzaju pomieszczenia socjalne, czyli takie, w których pracownik może zarówno odpocząć, jak i przebrać się w ubranie robocze, muszą zostać wyposażone w odpowiedniego rodzaju meble. Jednym z nich są oczywiście szafki ubraniowe, których zarówno rozmieszczenie, jak i ilość czy typ dotyczy określonego rodzaju pomieszczenia socjalnego.

Więcej

Cover Image

Warunki techniczne wykonywania szafek gazowych

Szafki gazowe muszą spełniać odpowiednie wytyczne, które wpływają na poziom bezpieczeństwa w ich użytkowaniu. Z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku dowiadujemy się, że jeśli w budynku znajduje się instalacja gazowa, to na przyłączu sieci powinien znajdować się specjalny kurek, który umożliwi odcięcie dalszego dopływu gazu.

Więcej