flaga Polski flaga Wielkiej Brytanii
tekst

Blog

Cover Image

Idealne do warsztatu. Cechy dobrych szafek narzędziowych

Praca w warsztacie powinna być uporządkowana. Dotyczy to szczególnie narzędzi, które powinny być ułożone zgodnie ze swoim rozmiarem oraz przeznaczeniem. Każdy pracownik warsztatu będzie wtedy wiedzieć, gdzie szukać narzędzia niezbędnej naprawy. Podpowiadamy, jak wybrać dobrą i funkcjonalną szafkę narzędziową.

Więcej

Cover Image

Szafki ubraniowe jako niezbędne elementy pomieszczeń socjalnych

Zgodnie z zasadami określonymi w przepisach BHP różnego rodzaju pomieszczenia socjalne, czyli takie, w których pracownik może zarówno odpocząć, jak i przebrać się w ubranie robocze, muszą zostać wyposażone w odpowiedniego rodzaju meble. Jednym z nich są oczywiście szafki ubraniowe, których zarówno rozmieszczenie, jak i ilość czy typ dotyczy określonego rodzaju pomieszczenia socjalnego.

Więcej

Cover Image

Warunki techniczne wykonywania szafek gazowych

Szafki gazowe muszą spełniać odpowiednie wytyczne, które wpływają na poziom bezpieczeństwa w ich użytkowaniu. Z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku dowiadujemy się, że jeśli w budynku znajduje się instalacja gazowa, to na przyłączu sieci powinien znajdować się specjalny kurek, który umożliwi odcięcie dalszego dopływu gazu.

Więcej

Cover Image

Skrytki pocztowe kiedyś i dziś. Jaką rolę pełnią?

Nie każdy z nas chce otrzymywać korespondencję różnego typu do własnego domu lub mieszkania. Powody mogą być różne, jednak rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste – można zdecydować się na skorzystanie ze skrytki pocztowej. Dzięki temu wszystkie przesyłki będą trafiać w jeden, wskazany przez nas adres, a my odbierzemy je w dogodnym momencie. Z całą pewnością warto poznać zastosowanie skrytek pocztowych.

Więcej

Cover Image

Kto odpowiada za skrzynki na listy w bloku?

Skrzynka na listy w bloku to nie tylko wygoda dla mieszkańców, ale przede wszystkim obowiązek, który — świetle prawa — powinien być dopełniony przez zarządcę budynku. Zgodnie z polskim prawem pocztowym taka skrzynka powinna być zamontowana w budynku, a jej brak może wiązać się nawet z karą finansową.

Więcej

Cover Image

Dlaczego skrzynki nadawcze Poczty Polskiej mają czerwony kolor?

Każdy doskonale wie, jak wygląda skrzynka nadawcza Poczty Polskiej. Wyróżnia ją charakterystyczny kolor czerwony, który daje się zauważyć z daleka. Na wyraźnie czerwonym tle znajduje się biały napis POCZTA oraz logo Poczty Polskiej. Oprócz tego na boksie zwykle umieszczona jest też przykładowa grafika przedstawiająca prawidłowy sposób adresowania listów i informacja o godzinach opróżniania boksu.

Więcej